Modré pondělí

Dnes nám začíná nový týden a právě začínají tradice, které naši předkové dodržovali o Velikonocích.
My už jsme se v minulém týdnu dozvěděli z Pohádky O Kuliferdovi, jak se který den jmenoval a co se ten den dodržovalo.
Zkuste si vzpomenout a nebo poproste rodiče, ať vám pohádku znovu přečtou.
Dnes máme Modré pondělí.
Ten den se moc nepracovalo, ale lidé zahájili pečlivý úklid domácnosti a také zdobili kostely modrou látkou na znamení čistoty.
My se také oblékneme do něčeho modrého a dáme na kupu všechny modré hračky.
Určíme, zda jsou světle modré nebo tmavě modré, či tyrkysové atd.
Podle odstínů je roztřídíme do skupinek. Spočítáme dohromady každou skupinku.
Potom určíme, kde je více a kde je méně předmětů a budeme-li hodně šikovní, porovnáme 2 skupinky a určíme , kolik  bychom museli přidat do jiné skupinky, aby bylo v obou stejně.
Zopakujeme si dny v týdnu, jak jdou pěkně po sobě. Také si zopakujeme, které roční období teď máme a které bylo předtím a která budou . Zkusíme i vyjmenovat měsíce v roce a také se zamyslíme, co děláme ráno, dopoledne, v poledne, odpoledne , večer a v noci.
Minulý týden jste také dostaly za úkol vysít obilí a připravit si vyfouklé vajíčko. Do fotogalerie vám posíláme foto kohoutka, který sedí v zeleném kalíšku, vytvořeném z plata na vajíčka a vajíčko je polepeno barevnými papíry do tvaru kohoutka. Do obilí si můžete vytvořit zápich zajíčka Kuliferdy- také dle fotografie.
Je sice Modré pondělí a moc se nemusí pracovat, ale já věřím, že toto nebyla práce, ale zábava a tak už se pomalu pusťte do úklidu pokojíčku, ať toho nemáte na Šedivé úterý moc:)
Venku je krásný den, proběhněte se a také si trochu na travičce zacvičte.    Těšíme se na vaše fotografie