Přírodní živly

Dobrý den milé děti,
včera jste se učily o zemi, jak se vám líbila písnička?
Zkuste si ji dnes pustit znovu, ať hezky tu naši zemi zase pochválíte.
Víte bez čeho bychom nedokázali my, ani zvířátka a rostlinky žít?
Je to voda a vzduch které se řadí mezi přírodní živly, patří sem ještě země a oheň.
Živel je prvek, základní složka, která znamená nezkrotnou, neovladatelnou a často ničivou přírodní sílu.
Voda
S rodiči si povídejte, proč je pro nás voda důležitá a jaký význam má pro přírodu.Vemte si holínky, vyběhněte ven a vaším úkolem je počítat kaluže(v nějaké si můžete i zaskákat) a běhat mezi kapkami deště.
Udělejte si pokusy s vodou, zkuste ve vaně, co plave a neplave a proč? Přelévat vodu z kelímku do kelímku.
Vzduch
Proč je pro nás vzduch tak důležitý?
Udělejte si procházku do přírody a zhluboka dýchejte čerstvý vzduch a pozorujte,co se děje v přírodě.
Nafoukněte si balónek, foukejte brčkem do vody.
Země
K čemu je potřebná země, co z ní roste a kdo v ní žije?….. Zkuste si zahrát na žížaly, lezte po zemi jako žížala a zkuste podlézt židli, stoleček.
Při procházce můžete najít žížalu a pozorovat, jak se pohybuje v hlíně.
Oheň
Zkuste si říct, co nám symbolizuje oheň, kde můžete vidět hořící svíčku?
Proč může být oheň nebezpečný a jak uhasit oheň či jen plamínek?

O naší zemi je potřeba pečovat a chránit ji,
víte jak? To už se dozvíte zase zítra milé děti…..